Újabb tüntetést jelentettek be jövő szombatra a Mi vagyunk a többség! – Tüntetés a demokráciáért szervezői. A civil szervezet a szavazatok újraszámlálásáért, új választási rendszer kidolgozásáért, szabad sajtóért és demokrácia megőrzéséért hívta az utcára a civileket és az ellenzéki pártok képviselőit. A több tízezer résztvevő az Országház elé vonult. A szónokok új választási törvényt követeltek, valamint azt, hogy az ellenzék ne magával harcoljon, hanem álljon ki a többségért. A budapestivel párhuzamosan több vidéki és külföldi városban is voltak szolidaritási tüntetések.
Eddig 65 országgyűlési választókerületben hirdettek nem jogerős végeredményt a helyi bizottságok, de egyik helyen sem változott a vasárnap közölt állás. A testületek a külképviseleteken leadott szavazatok, az átjelentkezők voksai és a kijelölt szavazókörben még fel nem bontott urna tartalmának megszámlálása után közlik az összesítést. A jogorvoslati lehetőséget kedd délután 4 óráig lehet benyújtani.
Befejezte a parlamenti választáson leadott levélszavazatok összeszámlálását a Nemzeti Választási Iroda. Az eredmény szerint az érvényes voksok 96,2 százalékát kapta a Fidesz-KDNP pártszövetség. Az LMP és a Jobbik a szavazatok nem egészen 1 százalékát, az MSZP-Párbeszéd pedig valamivel több mint fél százalékát kapta, a többi párt ennél kevesebbet. A határon túli magyarok az országos pártlistákra szavazhattak. Érvényesen több mint 224 ezren adták le voksukat.
Fegyelmi eljárást indít az LMP Sallai R. Benedek ellen - közölte az ellenzéki párt. Több hírportál is arról számolt be, hogy a politikus az általa kezdeményezett fegyelmi tárgyaláson a székével együtt ellökte Hadházy Ákost. A politikust a mentők agyrázkódás miatt kórházba vitték. Hadházy Ákos jelezte: feljelentést tesz. Sallai R. Benedek amiatt kezdeményezett fegyelmi eljárást, hogy párttársa az LMP vezetésének határozata ellenére a parlamenti választás előtt tárgyalt az MSZP-Párbeszéd szövetséggel az együttműködésről és visszalépésekről.
Június 3-án rendezik meg Szlovéniában az előrehozott parlamenti választásokat - jelentette be az államfő. Borut Pahor nem jelölt ideiglenes miniszterelnököt a március közepén leköszönt kormányfő helyére. Miro Cerar rendkívüli kormányülésen jelentette be lemondását, miután a legfelsőbb bíróság megsemmisítette a kormány csaknem egymilliárd eurós kiemelt projektjéről, egy vasútvonal bővítéséről szeptemberben rendezett népszavazás eredményét.
Az amerikai elnök szerint az elrettentés volt a célja az amerikai-brit-francia légicsapásoknak Szíriában. Donald Trump kijelentette a cél az volt, hogy a damaszkuszi rezsim ne vessen be többet vegyi fegyvereket. A washingtoni védelmi tárca közölte: az egyszeri légitámadásban a szíriai vegyifegyver-kapacitás nagy része megsemmisült. Önmérsékletre intette az ENSZ tagállamait a világszervezet főtitkára az amerikai vezetésű koalíció szíriai légicsapásai után. António Guterres hangsúlyozta: elejét kell venni a szíriai nép további szenvedésének. A NATO egyetértett Washington, London és Párizs lépésével, de mint szervezet nem vett részt az akcióban. Az Európai Bizottság elfogadhatatlannak tartja a vegyi fegyverek használatát, és álláspontja szerint felelősségre kell vonni minden ilyen támadás elkövetőit. Moszkva, Teherán és Peking is elítélte a Szíriát ért légicsapásokat,
Egyiptomban 8 katona és 14 fegyveres lázadó halt meg a Sínai-félszigeten, amikor a robbanóövekkel és kézigránátokkal felfegyverkezett szélsőségesek megtámadtak egy ellenőrző pontot. A terrorcselekmény néhány órával azután történt, hogy a hatóságok meghosszabbították az egy éve bevezetett rendkívüli állapotot.
Meghalt Milos Forman - jelentette a cseh hírügynökség az Oscar-díjas filmrendező feleségére hivatkozva. Az alkotót 86 éves korában, egyesült államokbeli otthonában, rövid betegség után érte a halál. A csehszlovák új hullám egyik meghatározó képviselője az Egy szösz szerelme és a Tűz van babám, majd az Egyesült Államokban olyan filmeket készített, mint a Száll a kakukk fészkére, a Hair és az Amadeus.