Nyitókép: Magyar Képzőművészeti Egyetemen

Különleges nyílt nap, amiben van valami hátborzongató is

Infostart / MTI
2024. november 17. 11:53
Az egyetemi élet mindennapjaiba betekintést nyújtó programokkal, köztük műteremlátogatásokkal és könyvtárbejárással várja az érdeklődőket november 27-i nyílt napján a Magyar Képzőművészeti Egyetem. A látogatók a Művészeti Anatómia Tanszék kuriózumaként számon tartott régészeti és patológiai gyűjteményt is megtekinthetik.

Az egyetem közleménye szerint az Andrássy úti főépületben és az Epreskertben november 27-én 10 és 14 óra között megrendezendő nyílt nap célja, hogy a képzőművészeti szakok iránt érdeklődő fiatalok, elsősorban a középiskolások, betekintést nyerjenek az egyetem életébe és a képzési programok kínálatába, és személyesen is megtapasztalják a művészeti képzés folyamatát.

A programsorozat Erős István rektor köszöntőjével indul, majd a tanulmányi osztály munkatársai szolgálnak hasznos információkkal a jelentkezési folyamatról. A diákéletet és a különböző közösségi programokat a Hallgatói Önkormányzat képviselői mutatják be a látogatóknak.

A nyílt nap keretében a Szobrász, Festő, Grafika, Vizuális Művészet, Látványtervező, Intermédia, Restaurátor, Képzőművészet-elmélet és Tanárképző Tanszék is tematikus bemutatkozással várja az érdeklődőket, akik megismerhetik a különböző képzések sajátosságait, és a műtermekbe is betekinthetnek - írták a tájékoztatóban.

Kiemelték, hogy

az érdeklődők megtekinthetik az egyetem nagymúltú könyvtárát és a Művészeti Anatómia Tanszéket is, amely régészeti és patológiai gyűjteményével az MKE egyik kuriózuma.

Kitértek arra is, hogy az egyetem a klasszikus képzések mellett az új, három tanévvel ezelőtt indult szakokkal, a képzőművész mesterszakkal, a kortárs művészetelméleti és kurátori ismeretek mesterképzéssel, valamint a vizuális művészet alapképzéssel is várja a diákokat.

Újdonságként említették, hogy a Látványtervező Tanszék mesterképzése a következő tanévtől mozgóképes látványtervező specializációval, a Grafika Tanszék osztatlan grafikusművész képzése pedig az illusztráció specializációval bővül.

Emellett a Szobrász Tanszéken a szobrászművész osztatlan képzéshez kapcsolódóan is indul két új, az alkalmazott szobrászattal és a köztéri szobrászattal foglalkozó specializáció - fűzték hozzá.