eur:
394.65
usd:
369.44
bux:
65343.37
2024. április 23. kedd Béla
Új zenék - ilyen, ha a mesterséges intelligencia átveszi a hatalmat

Új zenék - ilyen, ha a mesterséges intelligencia átveszi a hatalmat

Elsőre csak egy szokásos, most felkapaszkodó ismeretlen előadónak tűnik a Spotifyon. Azután jönnek az ámulatba ejtő információk és a fülbe mászó dallamok a SKYGGE nevű "formációtól".

Láthattunk, hallhattunk már számos kísérletet arra, hogyan képes a mesterséges intelligencia (MI) különféle zenéket gyártani. Volt metal-album (egyes zenekarok stílusának utánzása volt a cél), pop album Taryn Southern közreműködésével (az énekes és YouTube-személyiség a mesterséges intelligencia által írt zenére énekelt), és volt az áttörést jelentő, Beatles-stílusú dal, a Daddy's car, amelyet már egy algoritmus önállóan - hosszas tanulás után - gyártott. A Flow Machines ráadásul sokak szerint igencsak fülbemászó dalokat alkot. 

A Sony kutatói által kifejlesztett Flow Machines nevű mesterségesintelligencia-szoftvernek először is nagyon sok dalt kellett "meghallgatnia": a Daddy's car előtt egy 13 ezer dalból álló adatbázist elemzett, hogy megtanulja, milyenek a különböző stílusú slágerek. A Daddy's car megjelenése után a projekt gazdái közölték: egy egész albumnyit gyártanak a "gépi" zenéből.

A szoftver által elemzett dallistát Benoit Carré zeneszerző állította össze, és ő változtatta a Flow Machines által írt, elsőként megjelent dalt valódi zeneszámmá azzal, hogy szöveget írt hozzá. Ezen kívül annyi dolga volt, hogy az elején megadta a Francois Pachet által vezetett projektben létrehozott MI-programnak, hogy a Beatles stílusában készült dalt szeretne.

Azután a projekt folytatódott, és a két szakember közreműködéseként megszületett a SKYGGE. Az ezen a néven január 12-én megjelent, Hello World című albumhoz már  megnyitották az MI-programot az érdeklődő vokalisták és zenészek előtt. A közreműködők listájára végül Kiesza, Stromae, az NZCA Lines alapítója, Michael Lovett, és a Mercury-díjra is jelölt C Duncan került fel. Itt elolvasható, hogyan készültek pontosan az egyes dalok, melyikben mennyi "élő" közreműködés van.

A debütáló single-nek, a Hello Shadow-nak videoklipet készítettek - amelynek sztorija szerint egy áttetsző lány valóságossá válik -, a Magic Man pedig elektro-pop vizualizációt kapott a sajátos dalszöveg megjelenítésével.

Íme egy videó a Flow Machines projektről:

Itt pedig érdekességképp az AIVA nevű mesterséges intelligencia programmal komponált egyórás zenei összeállítás (az AIVA filmekhez, videojátékokhoz, reklámokhoz és TV-show-k számára kreál zenéket):

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.23. kedd, 18:00
Sz. Bíró Zoltán
történész, Oroszország-szakértő
Berobbant a mesterséges intelligencia a vállalatok életébe, mindenki beszáll az AI-versenybe

Berobbant a mesterséges intelligencia a vállalatok életébe, mindenki beszáll az AI-versenybe

Az első számú globális megatrend lett a mesterséges intelligencia boom, ami alapjaiban ír át üzleti modelleket, diszruptálhat iparágakat és felborítja az eddigi játékszabályokat. Egy teljes konferencianapon keresztül azzal foglalkozunk az AI in Business c. rendezvényünkön, milyen változásokat hoz az AI az üzlet számára az egyes szektorokban és területeken. Mellébeszélés helyett üzleti stratégiákat, valós megoldásokat és use case-eket mutatnak be a témát ismerő tanácsadók, IT-beszállítók, és azok a vállalati vezetők, akik már aktívan keresik vagy már meg is találták az AI-ban rejlő üzleti lehetőségeket. A Portfolio AI in Business rendezvényéről ebben a cikkünkben számolunk be.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×