A tanévben összesen 7 iskolába látogatnak el, ebből egy határon túli intézménybe is, Szlovákiába. A program célja, hogy élményszerű, látványos és tartalmas múzeumpedagógiai foglalkozások bemutatásával közel hozzák a diákokat és tanárokat a múzeumokhoz, megkedveltessék velük a kiállításokat. A program már 3000 diákhoz látogatott el eddig.
"A tanárok visszajelzései alapján is egyre több olyan, kooperációra, társas interakciót generáló élménynapra lenne szükség, ahol nem közvetlen és nem feltétlenül osztályzás-alapú tudásszint-mérés van, hanem a tanulás és a tudás megszerzésére irányuló motiváció. Ezért viszünk modern múzeumi kiállításokat bemutató multimédiás tartalmakat, vetítjük a Da vinci Learning Tv csatorna edukációs filmjét Amerika felfedezéséről, VR szemüvegeket és anagrammákból álló vetélkedőt is” – fogalmaz Tibenszky Moni Lisa, a Felelős Szülők Iskolája alapítója.
A programsorozat november 9-én indult a budapesti Benkő István Református Általános Iskola és Gimnáziumban indult, következő alkalommal pedig november 29-én a kiskunhalasi Szilády Áron Gimnázium ad otthont az élményekkel teli múzeumpedagógiai foglalkozásoknak. Mindkét alkalom fő tematikája a Reformáció 500 emlékév köré épül.
Egy-egy alkalommal minimum öt múzeum van jelen az iskolai edukációs program során, a képviselőik különböző állomásokon foglalkoznak majd a csoportokkal. Részt vesz a programban a Magyar Nemzeti Múzeum (a Reformáció 500 éve című kiállítás kapcsán többek között ruharekonstrukciókkal, különböző térbelsőkkel és más játékos feladatokkal készülnek), az ország legnagyobb hangszermúzeuma, a kecskeméti Leskowsky Hangszergyűjtemény (mulattató formában vezetnek be a hangok fizikájába és a hangszerek világán át más népek kultúrájába), a Reptár – Szolnoki repülőmúzeum és a Budapesti Bélyegmúzeum is.
Egy QR kódos applikáció segítségével a táblagépen egy rádió a gyerekek szeme előtt hullik darabjaira, valamint egy televízió belsejében barangolhatnak az MTVA Rádió- és Televíziótörténeti Kiállítóhely jóvoltából.