Révész Tamás, a kiállítás magyarországi szervezője elmondta, a 80 ezer beérkezett fotón és a másfél száz kiállított képen látható világ egyik évről a másikra nem változik meg, így nincs mit csodálkozni azon, hogy ez a kiállítás főképp a konfliktusokról szól. Gyakran övezi vita a fődíjas képet, az idén azért kapott számtalan bírálatot az ankarai orosz nagykövet tavaly decemberi meggyilkolásáról készített kép, az AP amerikai hírügynökség fotósának, Burhan Özbilicinek a felvétele, mert "lényegében egy gyilkost emel az ismertség piedesztáljára", hiszen a pisztollyal kezében áldozatának holtteste felett álló merénylő "a gyűlölet arca".
"A szerző elment egy kiállításmegnyitóra, ahol egy volt titkosügynök lelőtte az orosz nagykövetet. Egy terrorista vált világhírűvé, a merénylet másnapján már 18 millióan látták ezt a képet. A vita arról folyt, hogy ezzel a gyűlöletre emlékezünk, amikor például a bátorságnak is voltak nagyon erős képi megfogalmazásai" - mondta az InfoRádiónak Révész Tamás, a kiállítás magyar szervezője, de hozzátette: nemcsak ezeket a nagyon durva képeket látni a kiállításon, hanem nagyon erős természetfotók és hihetetlen sportfotók is megtekinthetők.
Az idei kiállítás egyik nagy sikere a magyar díjazott, Máté Bence éjszakai képsorozata. Külön kamarakiállítást szerveztek neki, Láthatatlanul címmel.
Révész Tamás hozzátette: az idén "egészen különös együttműködésre" léptek a Radnóti Színházzal, hiszen a társulat több tagja a kiállított képekről eszükbe jutó szereprészleteket mond el, ez pedig az október 23-ig nyitva tartó tárlat mellett, egy kivetítőn lesz látható.
Ízelítő a képekből és a videókból: