„Kincsem a mai napig a legsikeresebb versenyló a világon, de nagyon izgalmas élettörténettel nem tudott szolgálni, hiszen 54 versenyen indult és mindegyiket megnyerte. Úgyhogy a forgatókönyvíró, Hegedűs Bálint úgy döntött: a szereplők eredetiek és igaziak lesznek, a történelmi háttér is teljesen valódi, de maga a történet kitalált.
A filmben egy szerelmi történet
és egy bosszú van összegyúrva, és ennek mintegy katalizátora Kincsem, a ló”
– mondta el az InfoRádiónak Herendi Gábor.
A rendező hozzátette, hogy minden szempontból próbáltak korhűek maradni, de azért ezt mégis elég szabadon értelmezték. Mint mondta, látványában, leginkább kosztümjében azért egy picit vagányabb, kicsit a mának jobban megfelelő stílusa van a filmnek.
„Abszolút határozott elképzelésem volt, hogy
ez a történet tudjon szólni a mai fiatalokhoz is, akik nagyrészt amerikai filmeken nevelkednek és annak az ízlésvilágát érzik magukénak.
Azért, hogy őket is meg tudjuk szólítani, ez a film nem ragaszkodott foggal-körömmel a 19. század ruháihoz és környezetéhez, tehát annál biztos, hogy egy kicsit szabadabb” - jelezte a rendező.
Herendi Gábor azt is megemlítette, hogy az olyan történelmi filmek, mint például az Egri csillagok vagy a Kőszívű ember fiai, a maguk idejében nagyon-nagyon jók voltak. Ma viszont már nem szabad olyan tempójú és olyan dramaturgiai filmet csinálni, még ha kosztümös is.
„Úgy gondolom: a kosztümös nem egy műfaji meghatározás. A Kincsem, bár tényleg kosztümös film, de
tempójában, fordulataiban, színjátékában, zenehasználatában abszolút a mai kor igényeit próbálja kielégíteni”
- mondta a film rendezője.