Ezért adták el a Sziget Fesztivált

InfoRádió
2017. január 13. 12:50
A Sziget Kulturális Szervezőiroda ma bejelentette: megállapodás született arról, hogy az egyik globális tőkealap, a Providence Equity Partners megveszi a Szigetet.

A befektető, bár többségi tulajdont szerez, az eddigi tulajdonosok jelentős tőkehányadot és a menedzsment jogokat is megtartják, illetve a jelenlegi csapat látja el továbbra is a portfólióban található fesztiválok, a Sziget Fesztivál, a Balaton Sound, a Telekom VOLT Fesztivál, a Gourmet Fesztivál és a Gyerek Sziget operatív vezetését.

A cég operatív működéséért továbbra is az alapító Gerendai Károly és a Sziget többi tulajdonosa felel majd: Takács Gábor továbbra is a nemzetközi projekteket vezeti, míg Fülöp Zoltán és Lobenwein Norbert a Telekom VOLT Fesztivál és a Balaton Sound igazgatói, valamint a Szigethez kötődő fesztiválok zenei programjait irányítják.

A jelenlegi menedzsment csapatot támogatni fogja James Barton, aki a Creamfields fesztivál alapítója és a LiveNation elektronikus zenei igazgatója volt, valamint Paul Bedford a Cream Group korábbi pénzügyi igazgatója.

A Sziget Kft. a közép-európai régióvezető fesztiválszervező cége. A Sziget egy sor értékes és ismert márkát tartalmazó fesztivál-portfoliót tulajdonol és üzemeltet Magyarországon. A portfolió legismertebb fesztiválja a Sziget, amelyik 1993-as indulása óta a világ egyik legnagyobb fesztiváljává nőtte ki magát, és egy szignifikáns nemzetközi látogatói kört vonz, akik a különleges helyszín, a fantasztikus hangulat és a sokszínű programkínálat miatt érkeznek Budapestre, ami által a Sziget Budapest és Magyarország legfontosabb turisztikai vonzerővel bíró rendezvényévé vált. A Sziget által működtetett további fesztiválok: a Telekom VOLT Fesztivál, a Balaton Sound, a Gourmet Fesztivál és a Gyerek Sziget.