„Az idei könyvhét kínálata ugyanolyan gazdag, mint ahogy azt az olvasóközönség megszokhatta” - mondta az InfoRádiónak Keresztury Tibor.
„323 mű került be az idei könyvheti prospektusba, de ennél sokkal több jelent meg. A kínálat a prózától a lírán át a tanulmánykötetekig, az esszéig parádés. Azt gondolom, hogy erősebb, mint az elmúlt években volt, és nagyon örülök neki, hogy határon túli kiadók is erős kínálattal jelentkeztek” - fejtette ki a Könyvhetet szervező Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülésének igazgatója.
Közölte, hogy a korábbi évekhez képest az egyetlen lényegi változás, hogy idén nem lesz nagyszínpad.
„Csak a Vörösmarty szobor mögötti színpad lesz. Idén nem vásárol a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése programokat, helyette a kiadók ajánlatai alapján állt össze az a programkínálat, ami a színpadon fog futni” - közölte a Könyvhetet szervező Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülésének igazgatója.
„A könyvhét első napjától, csütörtöktől hétfőig, 10 órától 18 óráig folyamatosan futnak programok a színpadon” - tette hozzá.
Hozzátette: „idén is megrendezzük a nagy sikerű Könyvek Éjszakáját szombaton, ahol gasztronómiai különlegességekkel, borkóstolással, DJ-vel és a kiadók által szervezett programokkal várjuk éjfélig az olvasókat és a könyvbarátokat.”
A könyvszakmát érintő problémákkal kapcsolatban Keresztury Tibor elmondta, az iparűzési adó kérdése és a körbetartozások akut problémák a könyvszakmában.
„Soha ilyen helyzet nem volt, hogy nemhogy a nemzeti kulturális alap főbizottságában, de egyetlen könyveseket érintő kuratóriumában sincs a könyvszakma képviselője. Tehát a könyvszakmát érintő három kuratórium egyikében sem, vagyis sem a könyves kuratóriumban, sem a szépirodalmi kuratóriumban, sem pedig a kulturális fesztiválok kuratóriumában sincs egyetlen kurátora sem a könyvszakmának” - hangsúlyozta a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülésének igazgatója.
„Ez egy súlyos gond, ami ellen protestáltunk minden létező fórumon” - közölte.