A legnagyobb írótársaságok szórakoztatnak az idei Könyvhéten

Infostart
2015. június 3. 05:56
Csaknem 330 magyar könyvújdonság - köztük 56 ifjúsági és gyermekirodalmi kötet - szerepel a 85. Ünnepi Könyvhét és a 14. Gyermekkönyvnapok idei kínálatában. A június 4-től 8-ig tartó programsorozat központi budapesti helyszíne ez alkalommal is a Vörösmarty tér - mondta az InfoRádiónak Zentai Péter László, a szervező Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülésének igazgatója.

Csak a budapesti központi helyszínen, a Vörösmarty téren több mint 220 hazai és határon túli kiadó kínálja a portékáját másfélszáz pavilonban - mondta az igazgató. Kiemelte: a felállított színpadon reggeltől estig folyik a műsor. Idén megkértük a négy legjelentősebb írótársaságot, a Magyar Írószövetséget, a Szépírók Társaságát, a József Attila Kört és a Fiatal Írók Szövetségét, hogy mutassák be a szerzőiket, a művészeti újdonságokat, a könyveket gondozó kiadókat, és hívjanak olyan zenekarokat, amelyek a magyar líra szövegére írtak dallamot. A célunk, hogy legyen egy élő, lüktető irodalmi, szórakoztató helyszín a Vörösmarty tér - fogalmazott Zentai Péter László.

Az ünnepi könyvhét Supka Géza álmai szerint az egész magyar anyanyelvi közösséget behálózza, mert több mint 80 helyszínen - faluban, városban, községben, kultúrházban, könyvtárban - lesz egy időben könyvheti műsor. Ezért hungarikum a magyar könyvhét, nincs még csak megközelítőleg sem hasonló rendezvény Európában máshol - emelte ki.

Zentai Péter László elmondta: a könyvheti lista 329, kizárólag magyar szerző művét tartalmazza. Talán soha nem volt az elmúlt két évtizedben a könyvhéten ilyen kínálat a magyar lírából. Ágh Istvántól Zalán Tiborig káprázatos a lírakínálata. Több mint 80 prózai mű jelenik meg - a fikció nagyon erősen jelenik meg ezen a könyvhéten.

Emellett 14. alkalommal kapcsoljuk a gyermekkönyvnapokat a könyvhéthez, hogy ezzel egy kicsit hozzájáruljunk ahhoz, hogy a magyar gyermekkönyvkiadás az elmúlt évben reneszánszát élje. Most 56 szerzőnek nagyon szépen illusztrált kötete jelenik meg a könyvhétre. Azt gondoljuk, hogy nagy szolgálatot teszünk azzal, hogy a legfiatalabbakat megszólító, igényes művek is az ünnepi könyvhéten ekkora figyelmet kapnak - véli Zentai Péter László.

Hanganyag: Oláh András

KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást