Kertészeti kiállítás a Budai Arborétumban

InfoRádió / MTI
2015. április 12. 06:38
Bonsai-kiállítás, előadások és virágkötészeti bemutató is várja az érdeklődőket április 24. és 26. között a Budapesti Corvinus Egyetem Budai Arborétumának kertészeti szakkiállításán.

A 28. Corvinus Díszkert Kertészeti és Gasztronómiai Szakkiállítás és Vásár (korábbi nevén Tavaszi Dísznövény Szakkiállítás és Vásár) hat hektáros természetvédelmi területen különféle színes programokkal szórakoztatja a látogatókat - közölték a szervezők az MTI-vel.

A programok között arborétumi- és növényismereti séta, szaktanácsadás, pálinka- és sörfőző bemutató is szerepel, emellett a közönség előadást hallhat a kaktuszokról, az ökológiai gazdálkodásról és a bonsai fák gondozásáról. A rendezvényen - gasztronómiai különlegességként - ehető virágokkal is sütnek-főznek.

A gyerekeket növényültetéssel, játszóházzal, a fazekas mesterség és a környezettudatosság elsajátítását segítő programokkal várják a szervezők.

A kertészeti termékek és a rengeteg növény mellett idén is szerepet kapnak az élelmiszeripar képviselői: borkóstolót és minőségi borokat kínáló magyar borászatok, pálinka- és sörfőzdék, hazai kézműves sajtok, mézek, csokoládék és egyéb finomságok készítői is.