Inforádió

Meghallgatom Élő adás

Ünnepi misével emlékeztek Bécsben Szent Istvánra

Inforádió

Meghallgatom Élő adás
  • Legfrissebb hírek
  • Közlekedési hírek
  • Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
Magyar nyelvű ünnepi misével emlékeztek szombaton Bécsben a Szent István-székesegyházban (Stephansdom) az államalapító magyar királyra.

A Bécsi Magyar Katolikus Egyházközség meghívására számos zarándok, hagyományőrző csoport érkezett a már tradicionálisnak számító megemlékezésre a Felvidékről, Erdélyből, Magyarországról és Ausztriából.

Az MTI becslése szerint mintegy 2500-an vettek részt a misén. A résztvevők megtöltötték az első keresztény vértanúról elnevezett, az osztrák főváros jelképének számító dóm padsorait, sőt, voltak olyanok is, akiknek csak állóhely jutott.

A misén részt vettek az ausztriai magyar evangélikusok, az ausztriai magyar szervezetek és a bécsi magyar nagykövetség képviselői is. Az egybegyűlteket Simon Ferenc esperes, a bécsi magyar egyházközség főlelkésze köszöntötte, az ünnepi misét Márfi Gyula veszprémi érsek mutatta be.

A misét követően a dóm melletti téren a hagyományőrző csoportok magyar néptáncokból és népdalokból tartottak bemutatót.