Évfordulós koncerttel emlékezik Olivier Messiaenre a Zeneakadémia

Infostart
2008. november 11. 09:00
A francia zeneszerző születésnapján egyik főműve, a Turangalîla szimfónia először hangzik el magyar művészek előadásában december 10-én, a Művészetek palotájában.

A 20. század egyik legjelentősebb francia zeneszerzője, Olivier Messiaen (1908-1992) a párizsi Conservatoire tanáraként többek közt Karlheinz Stockhausen, Kurtág György és Vidovszky László mestere is volt.

A művész születésének századik évfordulójáról világszerte megemlékeznek. A budapesti emlékhangverseny első részében a Messiaen 1943-ban írt műve, a Vision de l'Amen hangzik el két zongorán Klukon Edit és Ránki Dezső előadásában.

A második rész programján - mint azt Batta András, a Zeneakadémia rektora az InfoRádiónak elmondta - Messiaen munkásságának csúcspontja, a Turangalîla szimfónia szerepel, amelyet Magyarországon eddig csak egyetlen egyszer adtak elő külföldi vendégművészek.

A 70 perces, tíz tételes kompozíciót így most decemberben hallhatja először magyar előadóktól a közönség. A hangversenyen az UMZE Kamaraegyüttest és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Szimfonikus Zenekarát Rácz Zoltán vezényli.

Zongorán közreműködik Jean Efflam Bavouzet, Messiaen kedvelt hangszerét, az onde martenot-t Bruno Perrault szólaltatja meg. A koncert fővédnöke S.E. René Roudaut, Franciaország nagykövete.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást