A mi televíziónk: sokszínű vélemények Mádl Ferenctől Talmácsi Gáborig

Infostart
2007. szeptember 27. 17:23
A magyar televíziózás 50. évfordulójának alkalmából Baló György, Heltai Péter, Körmendy-Ékes Judit és Pléh Csaba 143 közéleti szereplőt, művészt, sportolót és tudóst kérdezett meg arról, hogy milyen televíziót szeretnének. A válaszokból született: "A mi televíziónk" című könyv - mondta az InfoRádiónak Heltai Péter, a kötet főszerkesztője.

Nem értettek egyet "A mi televíziónk" című könyvben megszólaló közszereplők, művészek, sportolók és tudósok arról, hogy milyen televíziót szeretnének - mondta az InfoRádiónak Heltai Péter.

A kötet főszerkesztője kiemelte: ebből is látszik, hogy mennyire nem egyszerű a készítők dolga, ugyanis különbözőek a vágyak, és mindenki másféle televíziót szeretne.

A könyvet végigolvasva színes kép alakul ki, hiszen eltérőek a vélemények, megtudhatjuk, miként vélekedik Mádl Ferenc, Lenkovics Barnabás, Wermer András, Rúzsa Magdi vagy éppen Talmácsi Gábor - hangsúlyozta Heltai Péter. Hozzátette: Schilling Árpád versben írja le a véleményét, míg Szőcs Géza úgy fogalmaz, az emberiséggel van baj, nem pedig a televízióval, mert még nem nőttünk fel hozzá.

Heltai Péter kiemelte: a rendszerváltás után a televízió és a politikai-társadalmi elit viszonya nem volt felhőtlen, de nem tudni ennek az okát. Nem szerencsés a televíziót csak egy politikával foglalkozó intézményként említeni, mert ennél sokkal több értéket és élményt közvetít - tette hozzá a szociológus, újságíró.

Hanganyag: Sigmond Árpád


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást