Irak növeli olajkitermelését

InfoRádió / MTI
2007. szeptember 9. 13:34
Irak napi három és fél millió hordóra akarja növelni olajkitermelését 2009 végéig - jelentette be az iraki olajminiszter.

Az iraki olajminsizter a kitermelés növelése mellett arról is beszélt, hogy Bagdad olajvezetékek építését is tervezi a szomszédos országok ellátására.

A politikus elmondta: Irak napi másfél millió köbméter földgázt szállít majd Szíriának, Iránnak pedig napi 100 ezer hordónyi olajat.

A vezeték építéséről szóló páláyzatot a tervek szerint szeptemberben írják ki.

Jelenleg 2 és fél millió hordó a napi iraki olajkitermelés, ezt a következő tíz évben 6 millió hordóra szeretnék növelni.

Irak a világ harmadik legnagyobb - nagyrészt még feltáratatlan - olajkészletével rendelkezik, amely főként az ország északi és déli részén található.