Irak napi három és fél millió hordóra akarja növelni olajkitermelését 2009 végéig - jelentette be az iraki olajminiszter.
Az iraki olajminsizter a kitermelés növelése mellett arról is beszélt, hogy Bagdad olajvezetékek építését is tervezi a szomszédos országok ellátására.
A politikus elmondta: Irak napi másfél millió köbméter földgázt szállít majd Szíriának, Iránnak pedig napi 100 ezer hordónyi olajat.
A vezeték építéséről szóló páláyzatot a tervek szerint szeptemberben írják ki.
Jelenleg 2 és fél millió hordó a napi iraki olajkitermelés, ezt a következő tíz évben 6 millió hordóra szeretnék növelni.
Irak a világ harmadik legnagyobb - nagyrészt még feltáratatlan - olajkészletével rendelkezik, amely főként az ország északi és déli részén található.