A kiállítás a hőskornak állít emléket, amikor a pesti kabaré még irodalmi volt, a darabokat írók, költők írták, például Ady Endre, akinek állandó páholya volt az 1907-ben megnyílt Andrássy úti kabaréban - mondta el az InfoRádiónak a kiállítás rendezője.
B. Varga Judit hozzátette: a kiállítás célja, hogy bemutassa, a kabaré akkoriban elit műfaj volt, valamint azt, hogy a konferanszié is magyar "találmány". Az első igazi konferansziénak Nagy Endre Nagyváradról származó újságíró számított.
A kiállításon megtekinthetők Medgyaszay Vilma kabaréigazgató és -színésznő személyes tárgyai, akinek öltözőszobáját is felépítették a múzeumban - közölte a kiállítás rendezője.
A tárlatra a Petőfi Irodalmi Múzeumból és magánszemélyektől is kölcsönöztek írókhoz köthető relikviákat, de kiállítanak számos képzőművészeti alkotást, karikatúrákat, szobrokat, plakátokat is.
A kiállításon meghallgathatók a korabeli kuplék, valamint Medgyaszay Vilma hangja és Nagy Endre konferálása is - fűzte hozzá a kiállítás rendezője.