Kieselbach Tamás közölte: a Szerelmesek találkozása, vagy a Randevú című kép álló formátumú, 1902-03 körül keletkezett. A vásznon szereplő férfi arca Csontváry Kosztka Tivadar arcvonásait idézi, és nincs kétség a festmény eredetisége felől.
Arról, hogy a kép ilyen sokáig rejtőzködött, a galériatulajdonos azt mondta: pezsgő, eleven kulturális élet kell ahhoz, hogy a neves festményeket láthassák az emberek; valamint az is, hogy biztonságban érezhesse magát, aki az ország egyik legjelentősebb festőjétől birtokol egy képet.
A műalkotás jelenleg nem védett, így kivihető az országból. A kép legfontosabb részlete egyébként szerepel Lehel Ferenc 1931-es, Csontváryról megjelent könyvében.
A magyarok a múltjukat vásárolják vissza
Kieselbach Tamás szerint a megszorítások nem befolyásolják a műtárgykereskedelmet, a magyar piac ugyanis rendkívül kicsi és specifikus.
"Az aktuális gazdaságpolitikai történések csak nagyon áttételesen hatnak a műtárgypiacra, hiszen csak pár ember engedheti meg magának ezt a szép luxust. Magyarországon az emberek nem befektetési céllal vásárolnak, hanem a múltjukat, a kultúrájukat, az emóciójukat vásárolják vissza a műtárgyakon keresztül" - vélekedett a szakember.
A galériatulajdonos hozzátette: sokkal finomabb ez a közeg annál, hogy közvetlen és direkt gazdasági hatások érvényesüljenek.