A könyv iránti érdeklődés fokozatos élénkülése jelentősen érezteti hatását a világ legrangosabb irodalmi vásárán is, amelyen 7272 kiállító vesz rész, megdöntve minden korábbi rekordot. A könyvvásár szervezői főleg annak örülnek, hogy ezúttal a korábbinál jóval nagyobb arányban képviseltetik magukat a kis- és közepes méretű kiadók.
Jelentősen emelkedett az ázsiai résztvevők száma, Kína például idén kétszer akkora sátorban állít ki, mint tavaly, amit jórészt annak tudnak be, hogy jövőre a Kínai Népköztársaság lesz a könyvvásár díszvendége.
Idén ezt a megtisztelő címet India kapta, így a német külügyminiszter az indiai művelődésügyi miniszter társaságában nyitotta meg a sorrendben 58. Frankfurti Könyvvásárt. Idén az egyik súlypont a digitalizálás, ami online könyvtárak létrehozását teszi lehetővé.
Kettős magyar arculat
Magyarország kettős tematikával jelentkezik Frankfurtban. Egyrészt az 1956-os forradalom és szabadságharc 50. évfordulójával kapcsolatos kiadványok szerepelnek az előtérben, másrészt pedig a Németországban tartott magyar kulturális év keretében a kortárs irodalomról igyekeznek átfogó képet nyújtani.
Ennek keretében két német nyelvű könyv bemutatására kerül sor a vásárnap estig nyitva tartó irodalmi seregszemlén: az egyik Rainer M. László Nagy Imréről szóló kötete, a másikban magyar írók, köztük Dalos György, Esterházy Péter és Kertész Imre vallanak a német főváros, Berlin iránti érzelmeikről.