Az intézmény jogi karán az érdeklődők mintegy nyolcvan fotó és több tucat korabeli írásos dokumentum, sajtócikk révén ismerhetik meg az államférfi pályáját és azokat az intézkedéseit, amelyek hozzájárultak a német gazdaság felvirágoztatásához, az ország diplomáciai sikereihez, valamint az Európai Unió létrehozásához.
Konrad Adenauer Freiburgban, Münchenben és Bonnban végezte tanulmányait.
Kölnben jogászként helyezkedett el, ahol 1917-ben megválasztották a város főpolgármesterévé. Tisztségéből 1933-ban a nemzetiszocialisták mentették fel, akik később bebörtönözték.
A politikus a második világháború után ismét Köln főpolgármestere lett, 1945-ben megszervezte a Kereszténydemokrata Uniót, amelynek elnökeként tevékenykedett.
Az 1949-es választások után megalakult törvényhozásban, a Bundestagban a legerősebb parlamenti párt vezetőjeként választották az NSZK első kancellárjává.
Tevékenysége középpontjában kezdetben a gazdasági újjáépítés és a jogállamiság kialakítása állt. Gazdasági miniszterével, Ludvig Erharddal sokat tett a német gazdasági csodának nevezett újjáépítés sikeréért.
Legfőbb politikai céljának az NSZK nyugati integrációját tekintette. Számos külpolitikai siker fűződött nevéhez.
Már 1949 végére kivívta a nyugati megszálló hatóságoknál, hogy az NSZK önálló külpolitikai tevékenységet folytathasson.
Lépésről lépésre sikerült növelnie országa függetlenségét, és idővel egyenjogú tagként beléptetni az NSZK-t a különböző nyugati gazdasági és integrációs szervezetekbe.
Belügyekben a mielőbbi újraegyesítés tántoríthatatlan híve volt. Több mint tizennégy éven át ült a kancellári székben, személye nem csak hazájában, de egész Európában nagy tiszteletnek örvendett. Egyik első képviselője volt az európai egység gondolatának.