Pálfi György filmje, a Taxidermia három generáció történetét mutatja be a második világháborútól napjainkig. A személyes
múltidézés sajátosan kezeli a történelmi tényeket, néhol visszájára fordítva, és varázsosan nyúl az egyes korszakokhoz.
A film a külföldi kritikusok és újságírók Gene Moskowitz-díját, és a diákzsűri elismerését is megkapta. Két szereplője, Stanczel Adél és Czene Csaba kapta a legjobb epizódszereplőnek járó elismerést, és a látványtervezői díjat is elvitte az alkotás.
Siker a Fehér tenyér
Fehér tenyér (magyar.film.hu)
A rendezői díjat, a produceri díjat és a közönségdíjat Hajdu Szabolcs Fehér tenyér című filmje kapta. Szintén ez a mozi kapta a legjobb vágás díját is.
A 70-es években, Debrecenben játszódó történet egy tízéves fiú mindennapjait mutatja be, aki az otthoni veszekedések elől a versenytorna szigorúságot követelő világába menekül.
Aratott Johanna
A szemlén aratott a Johanna című film is: Nagy András a legjobb operatőrnek járó díjat, Tóth Orsi pedig a legjobb mellékszereplő díját vihette el. A legjobb eredeti zenéért járó elismerést pedig ugyanezért az alkotásért Tallér Zsófia vihette el.
Csak szex és két díj
A Csak szex és más semmi férfi főszereplője, Csányi Sándor kapott elismerést, a film emellett a legjobb forgatókönyv díját is elvihette. A vígjáték egy harmincas éveiben járó egyedülálló színházi dramaturgnő életébe vezet be, aki rádöbben, hogy gyereket szeretne. Ezért nekilát potenciális donorokat keresni.
A dokumentumfilmes zsüri döntése alapján a fődíjat Forgács Péter Fekete kutya című filmkölteménye kapta.
A tudományos ismeretterjesztő filmek kategóriájában Lakatos Iván A Cassus Belli ember című filmje győzött. A kísérleti kisjátékfilmek között Buvári Tamás Kivégzés című moziját ítélték a legjobbnak.