Nyitókép: MTI/EPA/Friedemann Vogel

Ismét üzemel a német vasút a kommunikációs káosz után

Infostart / MTI
2026. június 24. 15:58
Kedd este gyakorlatilag összeomlott a német vasúti közlekedés, mert országszerte meghibásodtak a rádiókommunikációs rendszerek. A hibát szerdára tudták helyrehozni.

Németországban szerdán helyreállt a vasúti forgalom – közölte az országos vasúttársaság, azt követően, hogy a vasúti rádiókommunikációs rendszerek meghibásodása miatt előző este leállt a forgalom az egész országban.

A Deutsche Bahn (DB) szerint kedd este az ország összes vonatát „műszaki okok miatt megállították az állomásokon”. A társaság később honlapján közölte, hogy az incidenst megoldották, és a forgalom újraindult, ugyanakkor figyelmeztette az utasokat, hogy zavarokra számíthatnak. A Deutsche Bahn által üzemeltetett regionális és elővárosi vasúti társaságok szintén közölték, hogy a forgalom fokozatosan újraindul.

A zavar a Deutsche Bahn hálózatán a vasúti üzemeltetéshez és kommunikációhoz használt digitális rádiórendszert érintette.

Több évtizedes alulfinanszírozás után, amely a vonatok pontosságának romlásához vezetett, Németország hatalmas állami beruházások segítségével igyekszik gyorsan modernizálni elavult vasúti hálózatát.

Északon a Metropol nevű magán regionális vasúttársaság vonatai is teljesen leálltak a vasúti rádió „nagyszabású meghibásodása” miatt – derült ki a vállalat honlapjáról. A társaság Hamburg, Bréma és Hannover környékén üzemeltet regionális vonalakat, weboldala szerint naponta több mint 120 ezer utast szállít.

„Sikerült stabilizálnunk a helyzetet egy vészhelyzeti rendszer segítségével. Most meg kell állapítanunk az okot” – nyilatkozta Evelyn Palla, a DB vezérigazgató a Bild újságnak.

A vállalat közölte, hogy taxival és szállodai utalványokkal segíti az érintett utasokat.

A leállás a Deutsche Bahn által üzemeltetett egyes elővárosi vasúti járatokat is érintette, beleértve Berlin teljes S-Bahn-hálózatát. Több város helyi közlekedési vállalatai is jelezték a járatok felfüggesztését vagy késéseit, míg más városi közlekedési rendszerek, köztük a hamburgi metróhálózat, normálisan működtek.