Nyitókép: Police.hu/Új-Zélandi rendőrség/LANEY, Francesca

Lyukat vágtak a kommandósok a bűnbanda erődjén, hogy bejussanak

Infostart
2025. július 31. 20:01
A „Begyűjtés” fedőnevű művelet során az új-zélandi rendőröknek ajtót kellett vágniuk a Hells Angels motorosklub erődített főhadiszállásának fémkerítésére.

Július második hetében az északi-szigeti Whanganui, Auckland, Palmerston North és Hastings 30 ingatlanjának területén zajlott az összehangolt, hajnali rajtaütés, de a gyanúsítottakhoz köthető, közelben parkoló járműveket is átvizsgáltak, illetve lefoglaltak – írja beszámolójában a police.hu. Őrizetbe vettek 17 új-zélandi férfit és két nőt, köztük a motorosklub teljes vezetőségét, majd a bíróság elrendelte letartóztatásukat.

Az akció leglátványosabb részéről, a whanganui Hells Angels erődítménynek tűnő főhadiszállására való bejutásról videót és fényképeket is készítettek. Szemléltető anyagnak sem rossz, ahogy a fémkerítést kivágták. Az akkumulátoros körfűrészt használó rendőrt a nyakánál fogva stabilizálja a mögötte álló, miközben a belső területet szemmel tartja egy gépkarabélyos kommandós. Állta a szikrákat az arcvédő plexi és persze az egyenruha.

A „Round Up”, azaz „Begyűjtés” fedőnevű művelet során az új-zélandi rendőrök több mint 2,5 millió dollár, átszámítva 513 millió forint értékben foglaltak le három ingatlant, hét gépjárművet, öt motorkerékpárt, két jet skit, öt lőfegyvert, 1 kiló kokaint és 280 gramm metamfetamint, továbbá 108 ezer dollárt, ami 22,1 millió forintnak felel meg.

„Jelentős csapást mértünk egy évtizedek óta fennálló bűnszervezetre” – fogalmazott a közleményben Craig Sheridan főfelügyelő, a Központi Körzeti Nyomozó Hatóság vezetője, és hozzátette, az előkészületek tavaly márciusban kezdődtek, és azóta rengeteg rendőr dolgozott rajta. Azt is elmondta, hogy a szerteágazó bűnügyben további elfogásokra lehet számítani. A rács mögé került bandatagokat 72-féle törvényszegéssel gyanúsítják, elsősorban kábítószerek importálásával és kereskedelmével. A következő éveket is erődítményben töltik.

Az akcióról készült képeket a rendőrség weboldalán tekintheti meg.