A korábbi, 3,47 másodperces a kínai Juseng Du tartotta: ezt döntötte meg a Guinness által szervezett eseményen - írja a The Guardian.
"A légkör őrjítő volt. Mindenki tudta, hogy megdöntötte a rekordot, sokkoló volt" - mondta Park édesapja, Schwan Park a Guinness-nek.
Elmondása szerint a Rubik-közösség nagyon várta már, hogy valaki megdöntse a csúcsot, és amikor ez bekövetkezett, önkívületi állapot alakult ki a rendezvény helyszínén.
Max Parknak nem ez az első rubikos rekordja, sőt: a kétszer kettes verzió kivételével most már ő tartja az összes típusú kocka kirakásának gyorsasági rekordját.
A háromszor hármas mellett a négyszer négyes, az ötször ötös, a hatszor hatos és a hétszer hetes kockát is ő tudja a leggyorsabban kirakni a világon.
A háromszor hármas kocka egykezes kirakásának rekordját is ő tartja, 6,2 másodperccel. Ezeket a rekordokat 2022-ben állította be.
A Rubik-kocka vakon történő kirakásához több időre van szükség, mint az egyszerű befejezéshez, e téren még nem tart rekordot Max Park.
Őt 2020-ban ismerte meg a világ egy Netflix-dokumentumfilmnek köszönhetően. A fiatalembert kétévesen diagnosztizálták autizmussal, szülei ekkor kerestek olyan módszert, amellyel fejleszthetnék finommotoros készségeit. A Rubik-kockával tett próba után arra jutottak, ez segíthetne neki.
A szülők nemcsak a kocka kirakását használták terápiás módszerként, hanem a versenyeket is, amelyek segítenek Maxnak megérteni a sorban állás, a várakozás és a dolgokra való rámutatás értelmét.
"A Rubik-kocka kirakását és a versenyeket olyan helyzetként kezeltük, amelyet Max fejlődésére tudunk kihasználni" - mondta apja a Netflix dokumentumfilmjében.
A "ne gondolkodj, csak oldd meg" mottójától vezérelve Park 15 évesen Rubik-kocka-világbajnok lett. Ezt számos más cím követte, és ma már a Rubik-kocka hivatalos nagykövete.