A keret közben az eddigi 26 főről 25-re csökkent, fertőzés miatt ugyanis hiányzik Marco Reus, a Borussia Dortmund kiválósága.
Ennek ellenére Flick elsősorban a középpályán a bőség zavarával küzd. Erre azonban úgy tekint, hogy a választás "gyötrelme" a világbajnokságon a siker kulcsa lehet.
Olaszország után a németek számára június 7-én Münchenben az angol, majd négy nappal később a Puskás Arénában a magyar válogatott következik. Néhány nappal később ismét az olaszokon a sor.
Leon Goretzka, a Bayern München középpályása Flickhez hasonlóan szintén úgy vélekedett, hogy a küszöbönálló mérkőzések jó fokmérőt jelentenek a katari világbajnokság előtt.
A válogatott olyan kiválóságokból áll, hogy végzetes lenne bárkinek is előre garanciát adni a kezdő tizenegyben való szereplésre - vélte a középpályás.
Goretzka helye sem tűnik biztosnak a kezdőben, mint ahogy Joshua Kimmiché sem, akivel a Bayern Münchenben szinte páratlan kettőst alkotnak.
Túl nagy a konkurenciaharc
- fogalmazott ennek kapcsán Flick, aki szerint senki sem sem számíthat automatikus bevetésre.
Mindenesetre mind Goretzka, mind Kimmich kezdő volt a hat közül öt olyan válogatott mérkőzésen, amely már a Flick-korszakban zajlott.
A kapitány Ilkay Gündogant vagy Jamal Musialát sorolta az erős alternatívák közét, de megemlítette az U21-es Európa-bajnok Anton Stach nevét is.
Mind az olaszokról, mind az angolokról, de a budapesti összecsapásról is Goretzka úgy vélekedett, hogy abszolút presztízsmérkőzésekről van szó.
"Sok történelemmel és sok hagyománnyal"
- tette hozzá.
A mostani mérkőzések után tudjuk majd, hol állunk – összegezte a szövetségi kapitány, aki szerint az is kiderülhet majd, hogy a világbajnokságon kire lehet bízni a legnehezebb munkát.