eur:
393.85
usd:
367.85
bux:
66376.55
2024. április 25. csütörtök Márk
Nyitókép: Pixabay.com

A mesterséges intelligencia lehet a megoldás a terrorizmust támogató tartalmakkal szemben

Nehéz megállapítani a közösségi oldalak jogi felelősségét a gyűlöletkeltő és agresszív tartalmak terjesztése miatt – állapította meg Ormós Zoltán internetjogász az új-zélandi terrortámadás után. Az egyik közösségi oldalon élőben közvetített mészárlás videója ugyanis mintegy 4 ezer emberhez juthatott el, de más online felületeken ennél jóval többen is hozzáférhettek.

A közösségi oldalak annyiban működnek másképpen az internet többi felületétől, hogy az azokon található tartalom nagyon gyorsan, nagy kiterjedtséggel jutnak el a felhasználókhoz – mondta Ormós Zoltán. Ez – főként erkölcsi és nem jogi – többletfelelősséggel jár, az ilyen honlapok általában szabályzatukban is tiltják az erőszakra, bűncselekményre buzdító, gyűlöletkeltő bejegyzések megosztását, az oldal kezelői ezt szigorúan ellenőrzik is, és igyekeznek minél gyorsabban törölni az ilyen tartalmakat.

A múltheti új-zélandi terrortámadásról készült felvételeket az egyik fegyveres támadó közzétette az interneten. A rendőrség akkor azt kérte a lakosságtól: ne nézzék meg a videót, és ne osszák meg. Az internetjogász arra a kérdésre, hogy szerint a Facebooké vagy a kormányé-e a felelősség, azt felelte, hogy már az is felveti ezt a kérdést, hogy ilyen esetek egyáltalán megtörténhetnek. Ormós Zoltán szerint

abban a mesterséges intelligencia – ami már feltöltésnél kiszűrheti az erőszakot – segíthet, hogy az ilyen tartalmak ne kerüljenek a felhasználók elé.

A szakértő elmondta: a szerkesztett tartalmat gyártó cégek Magyarországon is felelnek a tartalmakért, bizonyos esetekben a közösségi oldalaknak is felelősséget kell vállalniuk, szerzői jogsértésért például egyelőre csak akkor felelnek, ha jelzik feléjük a problémát, bár éppen most fog megváltozni, és már feltöltéskor figyelniük kell erre.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

A platform jelenleg a legnépszerűbb a fiatalok körében, és amellett, hogy rengeteg időt töltenek el rajta, a megjelenő tartalmak jelentős befolyással vannak a felhasználókra politikailag is. A meghozott törvény arra kényszeríti a kínai vállalatot, hogy amerikai kézbe adja tengerentúli leányvállalatát, ám az államvezetés úgy is dönthet, hogy titkos technológiává nyilvánítja az algoritmust, így viszont 170 millió felhasználó maradhat hoppon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.25. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Reggel az ázsiai tőzsdéken kedvező hangulatban telt a kereskedés, ezt követően azonban Európában és Amerikában is elfogyott a lendület délutánra a tőzsdéken. Az üzemanyagárakról szóló bejelentést követően is erős a Mol, az olajcég árfolyama  2 százalékos pluszban zárt. Amerikában kis mértékű, vegyes irányú elmozdulás volt látható. Hasonló témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. április 24. 22:41
×
×
×
×