Így lehetne megállítani Észak-Koreát

InfoRádió
2017. december 4. 18:44
Ötnapos légi hadgyakorlatba kezdett az Amerikai Egyesült Államok és Dél-Korea. 230 harci repülő és 12 ezer amerikai katona vesz részt a gyakorlaton. Csoma Mózes, az ELTE Koreai Tanszékének vezetője az InfoRádiónak elmondta, az észak-koreai rakétatesztekre válaszul egyre gyakoribbak a hadgyakorlatok, egyik fél sem fogadja meg a kínai-orosz javaslatot és áll el a provokációtól.

Gyakran elhangzanak olyan figyelemfelkeltő megjegyzések a közös dél-koreai–amerikai hadgyakorlatok idején, hogy ilyen nagyságúak korábban még nem voltak - hívta fel a figyelmet az ELTE Koreai Tanszékének vezetője. Csoma Mózes megjegyezte, az kétségkívül igaz, hogy az elmúlt másfél évben sűrűbben tartanak ilyen gyakorlatokat, amelyekkel próbálnak nyomást gyakorolni az észak-koreai rezsimre.

„Nem szabad elvonatkoztatni attól, hogy a múlt héten lezajlott egy észak-koreai rakétateszt, az eddigi legfejlettebb rakétatípusukkal.”

Az amerikai–dél-koreai hadgyakorlat hivatalos közleménye szerint egy észak-koreai atomtámadásra adott választ gyakorolják - idézte fel Csoma Mózes, hozzátéve, hogy az

észak-koreai hírügynökség az ilyen közös hadgyakorlatokat agresszívnak, támadó jellegűnek szokta minősíteni.

„Kínai, valamint orosz részről érvényben van egy olyan javaslat a szemben álló felek - Észak-Korea és az Egyesült Államok - részére, hogy mindkét fél tegyen egy lépést hátrafelé. Észak-Korea függessze fel az erődemonstrációit, nukleáris próbarobbantásait, az Egyesült Államok és Dél-Korea pedig az egyre gyakoribb hadgyakorlatait.”

Csoma Mózes meglátása szerint is

ez az egyetlen olyan javaslat, amellyel megnyugtatóan lehetne kezelni a helyzetet.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Így lehetne megállítani Észak-Koreát
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást