A Vadvédelmi Világalap (WWF) környezetvédő szervezet szerint mintegy 11 ezer kilométer utat és vasutat terveznek építeni Ázsiában, ami tovább csökkenti a ragadozók élőhelyét.
Az infrastrukturális beruházások kisebb, elszigetelt részekre szabdalják fel a tigrisek területét - olvasható a WWF jelentésében.
A nagymacskáknak nagy, összefüggő területekre van szükségük a vadászathoz. Gyakran gázolják el őket járművek, vagy más módon válnak áldozatokká, ha emberekkel találkoznak az utakon.
"Vajon a regionális közösség kész-e elfogadni a tigrisek kihalását, és mindannak eltűnését, amit e ragadozók képviselnek, cserébe újabb autópályákért és közlekedési hálózatokért" - tette fel a kérdést a WWF.
"A múltban is sok út- és vasútépítés történt azokban az országokban, ahol tigrisek élnek, de a tervezett fejlesztések mérete és üteme az egyik legnagyobb kihívás" - figyelmeztetett a civil szervezet, amely felszólította a tervezőket, hogy csökkentsék a minimumra a nagymacskákat érintő hatásokat.
A WWF szerint ma mindössze 4000 tigris él szabadon, a száz évvel korábbi 100 ezer helyett. Tizenkét ázsiai országban és Szibériában honosak.
A WWF szerint most első ízben a tigrispopuláció növekedésének jelei észlelhetők, de a szervezet arra figyelmeztetett, hogy az állatok szükségleteivel nem számoló infrastrukturális tervek miatt megakadhat a folyamat.