eur:
393.1
usd:
367.1
bux:
65939.26
2024. április 24. szerda György

Németország rabszolgává akarja tenni a menekülteket Marine Le Pen szerint

Marine Le Pen, a francia szélsőjobboldali Nemzeti Front vezetője azzal vádolta meg vasárnap Németországot, hogy bércsökkentést akar elérni és "bérrabszolgaságot" kialakítani a menekültek és migránsok ezreinek beengedésével.

A legnagyobb európai uniós gazdaságnak számító Németország az utóbbi napokban és hetekben rekordszámú menekültet fogadott be.

"Németország valószínűleg úgy gondolja, hogy lakossága a végét járja, és feltehetően csökkenteni akarja a béreket és folytatni rabszolgák toborzását a tömeges bevándorlás révén" - mondta a pártelnök a dél-franciaországi Marseille-ben a Nemzeti Front hívei előtt beszélve.

A kikötőváros az észak-afrikai migránsok vándorútjának kulcsfontosságú állomása.

Le Pen azzal is megvádolta Németországot - amelyben a legalacsonyabb a munkanélküliség az Európai Unió tagállamai közül -, hogy ráerőlteti saját bevándorlási politikáját az EU egészére.

"Németország nem csupán uralni akarja gazdaságunkat, arra is rá akar kényszeríteni minket, hogy fogadjunk be menedékjogot kérők százezreit" - mondta Le Pen hozzátéve, hogy Franciaországnak nincs se módja, se kedve megnyitni kapuit "a világ nyomorúsága" előtt.

A bevándorlás egyre inkább aggasztja a franciákat a legfrissebb felmérések szerint. A Reuters brit hírügynökség - konkrét adatokkal adós - jelentése szerint egy vasárnap közzétett közvélemény-kutatás eredménye az mutatja: a francia lakosság ellenzi, hogy könnyítsenek a menekültstátus megadásának szabályozásán, és nem tenne engedményt a szíriai belháború elüldözöttjeinek sem.

Címlapról ajánljuk

Závecz: a Fidesz és még öt erő szerezhet EP-mandátumot

Tovább csökkent a Fidesz támogatottsága, de április első felében még így is a választók negyede mellette volt; Magyar Péter pártjának EP-listája a harmadik helyen áll – derül ki a Závecz Research Intézet friss méréséből. A részletekről az InfoRádió Závecz Tibort kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.24. szerda, 18:00
Isépy Tamás a Századvég makrogazdasági üzletág vezetője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Ha nem vállaljuk be az áramszünetet, akkor 10-15 évvel tovább tart a zöld átállás

Ha nem vállaljuk be az áramszünetet, akkor 10-15 évvel tovább tart a zöld átállás

Drágulhat a gáz Európában, ami versenyképességi bajokhoz és akár a következő gazdasági válsághoz is elvezethet, hiszen 90%-os a kontinens importkitettsége, amit kihasználhatnak a nagy LNG-szállítók – hívta fel a figyelmet a Portfolio-nak adott exkluzív nagyinterjúban Lakatos Benjamin. A svájci székhelyű MET Csoport elnök-vezérigazgatója példátlan módon levezette, hogy milyen fázisokon keresztül ért a tetőpontjára 2022-ben az európai gázválság, és rögzítette: ha az akkor elpárolgott óriási összegek felét energiaberuházásokra költötte volna a kontinens, akkor most nem lennének energiaproblémái. A mai helyzetet úgy látja: megszűnt a régiónkban a gázellátási kockázat, de Ukrajnában a télen még lehetnek gondok a gáztárolók bombázásából. Az energiapiaci szakember szerint lehetne akár gyorsítani is a zöld átálláson, de "ha nem vállaljuk be, hogy időnként áramszünet is lehet", akkor a 2030-2040 közöttre tervezettnél 10-15 évvel tovább tart a folyamat; így a földgázra is tovább lesz szükség. 50 éves távon azonban már teljesen biztos abban Lakatos, hogy a lakosság szinte csak áramot fog használni, földgázt, benzint és gázolajat nem. Az interjúban több sportos hasonlatot is említett, így például azt, hogy az energiaiparban "már nagyon sokat edzettünk, csak még nem tudjunk, hogy focizni fogunk, birkózni vagy kézilabdázni"; emiatt sürgette egy egységes szabály- és mérési rendszer kialakítását.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×