Az új-zélandi parlament módosította a sörözők nyitvatartási rendjéről szóló törvényt annak érdekében, hogy a szurkolók minél tovább tudják a szórakozóhelyeken élőben követni a Nagy-Britanniában sorra kerülő rögbi-világbajnokság mérkőzéseit.
A változtatás értelmében a kocsmák a kora reggeli órákban is nyitva lehetnek, az időeltolódás miatt ugyanis a vb-meccseket akkor lehet majd élőben látni Új-Zélandon.
A törvénymódosítást szerda este 99 igen és 21 nem szavazat mellett fogadta el a parlament, ugyanakkor a változtatás csak a szeptember 18-án kezdődő vb ideje alatt lesz érvényben.
Az új-zélandi válogatott címvédőként vesz részt a vb-n, első mérkőzését pedig szeptember 20-án vívja majd a londoni Wembley Stadionban.