"Szabadságot Palesztinának, halál Franciaországra és Charlie-ra!"

InfoRádió / MTI
2015. január 9. 10:45
Számítógépes kalózok péntekre feltörték több francia város internetes honlapját, továbbá a Charlie Hebdo című francia szatirikus hetilapét, amelynek szerkesztőségét szerdán véres támadás érte - írta pénteken a TVI portugál internetes hírportál.

A cikk szerint az oldalakon fenyegető szövegeket helyeztek el. Az érintett települések között van a Val d'Oise megyei Ezanville, Goussainville, Jouy-le-Moiutier városa.

A számítógépes kalózok fenyegetéseik mellé az Iszlám Állam jelképeit tették fel a honlapokra, továbbá angolul a következő szöveget: "Szabadságot Palesztinának, halál Franciaországra és Charlie-ra".

A portugál hírportál írása szerint az internetes betörést a L'Apoca-Dz csoport követte el.

A Charlie Hebdo szerkesztőségébe két fegyveres hatolt be szerdán, agyonlőtt tizenkét embert, tizenegyet pedig megsebesített. A támadók ellen példátlan méretű hajtóvadászat folyik, de még mindig nem kerültek rendőrkézre.