Történelmi mélyponton a rubel

InfoRádió / MTI
2014. november 7. 09:42
Történelmi mélypontjára esett a rubel a dollárhoz képest péntek reggel a moszkvai tőzsde devizakereskedésében, miközben a dollárban jegyzett részvények árfolyamát tükröző RTS-index ötéves mélypontra süllyedt.

Röviddel 9 óra előtt 48,14 rubel ért egy dollárt, a rubel csaknem 32 százalékkal gyengült az év eleje óta. A rubel szakadatlanul gyengül harmadik napja, azóta, hogy az orosz központi bank bejelentette: áttér a rubel részbeni lebegtetésére, és 350 millió dollárban maximálta a napi intervenciós összeget.

Az RTS-index a pénteki kereskedés kezdete után egy órával, kilenc órakor, 3,36 százalék veszteséggel öt éve legalacsonyabb szinten, 983,08 ponton állt. A tőzsdemutató csütörtökön 3,53 százalék mínuszban zárt.