Szerda délre állhat fel a görög kormány

InfoRádió / MTI
2012. június 20. 06:35
Szerda délben állhat fel az új hárompárti koalíciós kormány Görögországban - közölte televíziós beszédében Evangelosz Venizelosz, a Pánhellén Szocialista Mozgalom (Paszok) elnöke.

"Kormányt kell alakítani, amilyen hamar csak lehetséges. A jelenlegi helyzet alapján erre holnap dél körül kerülhet sor" - mondta kedden a szocialista politikus, akinek pártja a harmadik helyen végzett a vasárnapi parlamenti választásokon.

Venizelosz azt is közölte, hogy a Paszok "teljes mértékben" támogatni fogja az új kormányt, arról azonban még nem döntött a párt, hogy milyen formában kíván részt venni az új kabinet munkájában.

Kedd este folytatódtak a tárgyalások a választáson győztes - de abszolút többséget nem szerző - konzervatív Új Demokrácia, a Paszok és a Demokratikus Baloldal (Dimar) között egy Európa-párti koalíciós kormány megalakításáról.

A három párt összesen 179 képviselői hellyel rendelkezik a 300 fős görög törvényhozásban.