A kormányfő a márciusi fukusimai atomerőmű-baleset utalva úgy fogalmazott: sajnálja, hogy hitt az atomenergia biztonságmítoszában.
Világszerte megemlékeznek a Hirosima elleni, 66 évvel ezelőtti atombomba-támadás áldozatairól. 1945. augusztus 6-án az amerikai légierő Enola Gay nevű bombázója dobta le a szerkezetet a japán városra. A robbanás 1,2 kilométeres sugarú körzetében szinte minden a földdel vált egyenlővé, az áldozatok pontos számáról továbbra is csak becslések vannak. Az amerikai felderítés 139 ezerre tette számukat. Az áldozatok többségének halálát nem a robbanás okozta, hanem az azt követő tűzvész és a radioaktív sugárzás. A sugárfertőzés után addig ismeretlen betegségek tűntek fel amelyeknek még ma is vannak áldozataik. 1945 augusztus 9-én Hirosima után Nagaszaki városára dobtak le atombombát az amerikaiak, a támadásban több mint 80 ezren vesztették életüket.
1996. szeptember 10-én fogadta el az ENSZ Közgyűlése az atomfegyver-kísérletek teljes tilalmáról rendelkező szerződést, amelyet Magyarország az elsők között írt alá.