Segítenék Dél-Koreát az amerikaiak - de katonákat nem küldenének

Infostart
2010. november 29. 19:40
A két Korea közötti múlt heti összecsapás után készült közvélemény-kutatás szerint az amerikai szavazók egyetértenének, ha a két ország közötti háború esetén az Obama-adminisztráció támogatná Dél-Koreát. Azt viszont nem szeretnék, ha a jelenleg is a térségben állomásozó 28 ezer amerikai katona mellé további csapatokat küldenének.

A Rasmussen Reports közvélemény-kutató által már november 23-án, azaz az Észak- és Dél-Korea közötti katonai összecsapást követő órákban végzett felmérés eredménye szerint az amerikai választók támogatásukról biztosították a demokratikus berendezkedésű déli államot.

A megkérdezettek 68 százaléka szerint meglehetősen valószínű, hogy a két ország között a közeljövőben kitör a háború. Ha Észak-Korea valóban megtámadja Dél-Koreát, a potenciális szavazók 46 százalék szeretné, ha az Egyesült Államok katonailag segítené az utóbbit. A szavazók 29 százaléka nem értene egyet a segítségnyújtással, további 25 százalék pedig nem tudja, mi lenne a jó döntés - számol be az ELTE TÁTK hírlevele.

A híradások szerint négy halálos áldozatot követelő összecsapás után készített felmérés szerint csak a válaszadók 21 százaléka véli úgy: nem valószínű, hogy a kommunista és a demokratikus Korea között a közeljövőben háborúra kerülne sor.

Az USA jelenleg egy 28 ezer fős haderőt állomásoztat Dél-Koreában. A katonai konfliktus súlyosbodása esetén a szavazók 39 százalék nem szeretné, ha az elnök további csapatokat küldene a térségbe. A megkérdezettek 28 százaléka nem tudja, szükség lenne-e a katonák számának növelésére, míg 33 százalék úgy véli, háború esetén meg kellene erősíteni az amerikai kontingenst.