Nem tervez újabb segélycsomagot a német kormány

Infostart
2009. április 14. 13:45
Egyre aggasztóbb jelentések látnak napvilágot Németországban a gazdasági helyzetről. A kormány ugyan már két, egymást követő segélyprogrammal igyekezett a válságot tompítani, eddig azonban még alig látható fény az alagút végén. A Süddeutsche Zeitung című újság értesülése szerint a kancellár vezetésével a jövő héten újabb gazdasági csúcsértekezletet tartanak a konjunktúra élénkítése céljából.

A pénzügyi válság őszi kirobbanását követően a berlini kormány előbb novemberben, majd ez év februárjában egyenként 50 milliárd eurós segélycsomagot hagyott jóvá a gazdasági élet támogatására.

Emellett a bankok közti pénzforgalom szavatolására - kezességvállalások céljából - egy külön alapot is létesítettek.

A jelek szerint az intézkedések eddig nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket, mert a konjunktúra változatlanul várat magára.

A Süddeutsche Zeitung értesülése szerint a kormány a jövő hétre újabb gazdasági csúcsértekezletet hívott össze, amelyen a kancellár elnökletével a bankok, továbbá a munkaadók és munkavállalók érdekképviseleti szerveinek vezetői, valamint a tudományos élet képviselői fogják megvitatni, miként lehetne az eddig elfogadott segélycsomagokat a legeredményesebben kamatoztatni.

A kancellár belső munkatársaira hivatkozva az újság jelentette azt is, hogy nincs szó újabb tervezet kidolgozásáról, hanem csupán az eddigi intézkedések eredményességét akarják ellenőrizni, ezért csupán azok a személyek kaptak meghívót a találkozóra, akik már az előző két gazdasági csúcson is részt vettek.

A közelmúltban elterjedtek olyan hírek, hogy a konjunktúra lendületbe hozatalára újabb segélycsomagra lenne szükség, de ezt a kancellár nemrégen tett nyilatkozatában kizárta.

A Süddeutsche Zeitung úgy tudja, hogy a következő gazdasági csúcson a konjunktúra kilátásait is górcső alá veszik, ugyanis az év elején a kormány még abból indult ki, hogy idén a termelés legfeljebb két és fél százalékkal fog visszaesni, manapság azonban egyre nyilvánvalóbb, hogy a hanyatlás mértéke legalább 4,5 százalék lesz.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást