A fegyvernyugvás idején mintegy száz, segélyt szállító teherautót és 500 ezer liter, gépkocsik üzemeltetéséhez használatos gázt engednek át a Gázai övezetbe, ahol másfél millió palesztin él.
A palesztin terület ellen csaknem két hete tartó offenzívában Izrael először szerdára állította le három órára a támadásokat, hogy lehetővé tegye a segélyszállítmányok célba juttatását. A Gázai övezetet ellenőrzése alatt tartó Hamász radikális iszlám szervezet is ígéretet tett arra, hogy a tűzszünet alatt nem lő ki rakétákat izraeli célpontok ellen, de izraeli közlés szerint ezt nem tartotta be.
Közben egy gázai övezeti ENSZ-tisztségviselő szerint az izraeli erők tüzet nyitottak a világszervezet segélykonvojának egyik teherautójára, és megölték annak sofőrjét a délutáni fegyvernyugvás idején.
Az izraeli kormány két megbízottja Kairóba érkezett, hogy az egyiptomi vezetéssel megvitassa azt a tűzszüneti javaslatot, amelyet az arab ország dolgozott ki a gázai harcok beszüntetésére.
Pápai felhívás
Tűzszünetre és a béketárgyalások felújítására szólította fel a katolikus egyházfő az izraelieket és a palesztinokat a Gázai övezetben. XVI. Benedek hangsúlyozta: a fegyvernyugvás elengedhetetlen a palesztin lakosság megsegítéséhez.
A pápa egyúttal reményét fejezte ki, hogy a februári választásokon Izraelben olyan politikai vezetők aratnak majd győzelmet, akik képesek a megbékélésre a palesztinokkal.