Az izraeli hadsereg szóvivője megerősítette, hogy a légierő több tucatnyi támadást hajtott végre az éjjel az övezetben, de részleteket nem közölt ezzel kapcsolatban.
A szombat óta tartó légitámadásoknak már több mint 300 (egy forrás szerint pontosan 307) halálos áldozata van. Többségük az övezetet uralma alatt tartó Hamász radikális szervezet rendőre, a többiek polgári személyek, köztük gyerekek. A támadásokban az övezet mentőszolgálatának vezetője szerint 1420-an, a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága (ICRC) szerint 950-en sebesültek meg.
Hétfőn újabb országok - Japán, Malajzia, Pakisztán, Mexikó és Kanada - ítélték el az izraeli hadseregnek a Gázai övezet elleni offenzíváját, illetve mindkét felet az erőszak elharapózásáért.
Támadták az egyetemet
Korábban az izraeli légierő a gázai Iszlám Egyetemre, a Hamász radikális mozgalom egyik fontos kulturális jelképére mért csapást. Az egyetem épülete ellen egyetlen vadászbombázó intézett támadást. Szemtanúk beszámolója szerint robbanássorozat rázta meg a tanintézet területét, de senkinek sem esett bántódása. A városközpontban lévő egyetem környékén tüzek és sűrű füstfelhők is keletkeztek.
Az izraeli hadsereg egyik szóvivője később azzal indokolta a csapásmérést, hogy az egyetemi épületben rakétalövedékeket, robbanóanyagokat és olyan elektronikai berendezéseket gyártanak, amelyeket a Hamász aktivistái használnak Izrael elleni támadásaik során. Emellett az egyetemen milicisták összejöveteleket tartanak, és fegyvereket is tárolnak.
Merényletekkel fenyegetnek
A Háárec című izraeli lap honlapján Fatah Hamádot, a mozgalom egyik magas rangú vezetőjét idézte, aki közölte, hogy a kiemelt célpontok között van Cipi Livni külügyminiszter és Ehud Barak, a védelmi tárca irányítója.
A Hamász egyben a Ciszjordániát ellenőrző Palesztin Hatóság tagjait és mindazokat az arab világbeli vezetőket is megfenyegette, akik a szervezet ellen szövetkeznek. A lap szerint ez utóbbi üzenet az egyiptomi vezetésnek szól.