A német főváros kancellári hivatalában tartott értekezleten a politikai, a gazdasági és a tudományos élet prominensei, valamint a szakszervezetek vezetői vettek részt. A vendéglátó Angela Merkel a meghívottak közös felelősségét hangsúlyozta, és együttes cselekvést sürgetett a válság hatásainak leküzdésére. Hasonló szellemben nyilatkozott Frank Walter Steinmeier külügyminiszter is.
A találkozótól eredetileg sem vártak konkrét döntést, a jelenlévők abban egyetértettek, hogy mindent el kell követni a munkahelyi felmondások elkerülésére a recesszió idején, mert úgymond nem lehet a munkavállalókra hárítani a pénzpiaci válság okozta súlyos helyzet terheit.
Összhang alakult ki abban a kérdésben is, hogy a korábban tervezett infrastrukturális beruházásokat előbbre kell hozni, és biztosítani kell a feltételeket a hitelek folyósításához is. Bár a pénzügyminiszter ismét elzárkózott az elől, hogy teljesítse a munkáltatók adócsökkentési követeléseit, nyilvánvalóvá vált, hogy a berlini kormány ki akarja várni az Egyesült Államok hamarosan esedékes gazdaságtámogató óriáscsomagját.
Bennfentes információk szerint a január végére tervezett újabb válságcsúcson a kormány ismét egy segélycsomaggal fog előállni, ezúttal a kis- és középvállalkozások fennmaradását támogatva. A német ipar egyik fő pillérének tekintett autógyártás átmeneti leállítása miatt ugyanis a beszállító cégek megrendelései is elmaradtak, ezért ebben a szektorban is a termelés elakadása fenyeget. Az ország történelmében a vasárnapi válságcsúcs volt az első ilyen jellegű értekezlet.