"Lehetséges, hogy hétfőn bejelenti lemondását" - nyilatkozott a NBC-nek vasárnap Lisa Madigan illionis-i főügyész, aki korábban azt kérte az állam legfelsőbb bíróságától, hogy rendkívüli döntéssel mozdítsa el hivatalából a kormányzót. Blagojevich mindeddig nem volt hajlandó lemondani, jóllehet Obama és az összes demokrata szenátor erre szólította fel.
A Blagojevich-botrány kedden robbant ki, amikor a kormányzót korrupciós vádak miatt letartóztatták. Állítólag az FBI-nak - miután titokban rögzítette Blagojevich telefonjait - bizonyítéka van arra, hogy pénzért és egyéb előnyökért árulta a megüresedett szenátori helyet. Blagojevich - akit még kedden feltételesen szabadon engedtek - tagadja bűnösségét.
A botrány az első számú belpolitikai téma az Egyesült Államokban. Mindenki azt találgatja, meddig érnek az ügy szálai.
Obama csütörtökön leszögezte: ő személyesen nem tárgyalt a kormányzóval a szenátori hely betöltéséről. Úgy fogalmazott, "bizonyos abban", hogy csapatának nincs köze a korrupciós ügyhöz. Azt ígérte, napokon belül nyilvánosságra hozzák az arról indított belső vizsgálat eredményét, milyen érintkezés lehetett az ő és a kormányzó hivatala között. A Republikánus Párt országos szervezete az Obama által a kampányában ígért átláthatóságot kérte számon a megválasztott elnökön.
A demokrata párti Blagojevich ellen az a vád, hogy valamilyen magas posztot vagy egyéb juttatást kért a maga számára cserébe, ha Obama barátját, Valerie Jarrettet jelöli ki az új szenátornak.
Rahm Emanuel, a megválasztott elnök leendő kabinetfőnöke többször is közvetlenül egyeztetett a korrupcióval vádolt illinois-i kormányzóval arról, ki legyen Obama utóda a szenátori székben, és egy listát is átadott azokról a jelöltekről, "akik elfogadhatóak Barack Obama számára" - közölte pénteken a Fox News Chicago hírcsatorna. Emanuel egyelőre hallgat, kerüli a sajtót, de annyit közölt, hogy halálos fenyegetéseket kapott.