Slota megint a magyarokkal riogat

Infostart
2008. augusztus 18. 17:32
A Szlovák Nemzeti Párt elnöke ismét magyarveszéllyel riogatta a szlovák nemzetet. Jan Slota szerint Dél-Szlovákia könnyen második Koszovóvá válhat.

Jan Slota, a szlovák nemzet atyjának is kikiáltott Andrej Hlinka katolikus pap és politikus halálának 70. évfordulójára szervezett rózsahegyi ünnepségen mondott beszédében ismét magyarveszélyről beszélt.

Az emlékünnepséget a Szlovák Nemzeti Párt és a Matica Slovenská szervezte. A rendezvényen a Szlovák Testvériség, azaz a Slovenská pospolitost szélsőjobboldali szervezet aktivistái is felvonultak.

Slota ünnepi beszédében a többi között kifejtette, hogy ha a Fidesz nyeri a soron következő magyarországi parlamenti választásokat, akkor Dél-Szlovákia könnyen lehet a második Koszovó.

Az SNS elnöke szerint a szlovák hadseregnek erre fel kéne készülnie és többet kellene gyakorolnia. Slota a SITA hírügynökség jelentése szerint kijelentette: a magyar soviniszták, Orbán Viktorral az élükön arra készülnek, hogy Szlovákiából kiszakítsanak egy területet.
Slota tehát úgy véli: az Orbán Viktor vezette legerősebb magyar ellenzéki párt Szlovákia területi integritására törekszik.

A Markíza szlovák kereskedelmi televízió Bárdos Gyulát, a Magyar Koalíció Pártja frakcióvezetőjét is megszólaltatta, aki azonban nem kívánt érdemben reagálni Slota populista nyilatkozataira, mondván, hogy az MKP nem akar hozzájárulni Slota népszerűsítéséhez.

KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást