A németországi mohamedánok negyede kész az erőszakra

Infostart
2008. május 21. 12:52
A német belügyminiszter a felmérést kommentálva rámutatott arra, hogy a radikális nézetek egyre több mohamedán hívőt kerítenek hatalmukba, ami komoly fenyegetést jelent a demokratikus államrendre. Wolfgang Schäuble már régóta kongatja a vészharangot a szélsőséges mohamedán eszmék terjedésében rejlő veszély miatt. A belügyminisztérium megbízásából készült tanulmány kimutatta, hogy a vallás fokozó szerepet játszik a Németországban élő mohamedámok körében, és kiváltképpen a felnövekvő nemzedékre gyakorolnak növekvő befolyást a fundamentalista irányzatok. Kiderült az is, hogy a mohamedánok 40 százaléka fundamentalista beállítottságú, 6 százalék pedig nyíltan bevallotta, hogy elveinek védelmezésére erőszaktól sem riad vissza. Minden hetedik válaszadó elvetette a nyugati országok demokratikus államrendjét, annak ellenére, hogy 40 százalékuk már felvette a német állampolgárságot. Egy közismert szociológus a riasztó radikalizálódást a bevándorlók elszigeteltségével magyarázta, és utalt arra, hogy a harmadik generációs mohamedán fiatalokat ma is idegenként kezelik, noha már szüleik is Németországban születtek, ami lélektani feszültséghez vezet. Ezek a fiatalok így gyakran a szélsőséges iszlám tanokban vélik megtalálni a megoldást.

A német belügyminiszter a felmérést kommentálva rámutatott arra, hogy a radikális nézetek egyre több mohamedán hívőt kerítenek hatalmukba, ami komoly fenyegetést jelent a demokratikus államrendre. Wolfgang Schäuble már régóta kongatja a vészharangot a szélsőséges mohamedán eszmék terjedésében rejlő veszély miatt.

A belügyminisztérium megbízásából készült tanulmány kimutatta, hogy a vallás fokozó szerepet játszik a Németországban élő mohamedámok körében, és kiváltképpen a felnövekvő nemzedékre gyakorolnak növekvő befolyást a fundamentalista irányzatok.

Kiderült az is, hogy a mohamedánok 40 százaléka fundamentalista beállítottságú, 6 százalék pedig nyíltan bevallotta, hogy elveinek védelmezésére erőszaktól sem riad vissza. Minden hetedik válaszadó elvetette a nyugati országok demokratikus államrendjét, annak ellenére, hogy 40 százalékuk már felvette a német állampolgárságot.

Egy közismert szociológus a riasztó radikalizálódást a bevándorlók elszigeteltségével magyarázta, és utalt arra, hogy a harmadik generációs mohamedán fiatalokat ma is idegenként kezelik, noha már szüleik is Németországban születtek, ami lélektani feszültséghez vezet. Ezek a fiatalok így gyakran a szélsőséges iszlám tanokban vélik megtalálni a megoldást.

Hanganyag: Vincze András (München)


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást