Nagy-Britanniában radikális adóreformot javasolnak a toryk

Infostart
2007. július 10. 15:05
Az adórendszer és a juttatások radikális újragondolásával állítsák meg a társadalom szétesését - javasolja a brit konzervatív párt volt vezetője. Ian Duncan Smith szerint Nagy-Britanniának évente 102 milliárd font plusz költséget jelentenek a társadalmi traumák.

Az utcákon bandákba szerveződő, egymást és másokat gyilkoló tinédzserek, lepusztult lakótelepek, ahol a kiérkező tűzoltókat megtámadják, szinte analfabéta, munkára alkalmatlan és az emberi érintkezés normáit nem ismerő lumpenrétegek, hétvégi alkoholizmus - ezek azok a társadalmi jelenségek, amelyek a brit konzervatív párt szerint évente csillagászati összegbe kerülnek az országnak.

Ian Duncan Smith volt pártvezér szerint egészen pontosan 102 milliárd fontba, ami forintban már szinte kifejezhetetlen.

A hatalmas összeg a családok szétesése, a bűncselekmények, és a rossz iskolai eredmények nyomán keletkező költségekből áll össze.

A politikus ezért a jóléti és az adórendszer radikális átalakítását sürgeti. Például azzal, hogy a házaspárok kapjanak évi 400 ezer forintnyi adókedvezményt. A gyermekgondozási segély pedig az első években legyen kifejezetten magas, érje el az akár évi egymillió forintnyi összeget is.

Cserébe viszont a későbbi években a támogatás jelentősen csökkenne. A politikus emellett sürgette, hogy fokozottan védjék a szegényebbeket az uzsorakölcsönöket ajánló cégektől.

Nem tudni, hogy Duncan Smith ajánlásaiból mennyi kerül be a konzervatív pártprogramba, ám miután Tony Blair és a Munkáspárt az utóbbi években szinte minden ötletüket kisajátította, a toryk most megpróbálnak "az együttérző konzervativizmus" szlogennel híveket szerezni.

Nagy-Britanniában ugyanakkor különösen magas a nem házasságban együtt élők aránya, és a kormány közölte: nem fog másokat segélyezni az ő sérelmükre.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást