A napelemeket a VI. Pálról elnevezett előadóterem tetejére helyezik fel jövőre. A szerkezetek révén az épület fűtésére, hűtésére és világítására nem kell majd költeni.
A pápa tavaly felszólította a keresztényeket, hogy ne pazarolják a világ energiaforrásait.
XVI. Benedek ugyanakkor szóvá tette azt is, hogy megbomlott a világ energiafelhasználásának egyensúlya.
Tavaly a katolikus egyházfő azt mondta, hogy a környezetszennyezés elsősorban a szegény emberek életét teszi elviselhetetlenné.
A VI. Pálról elnevezett, hatezer férőhelyes épületet 1969-ben építették Pier Luigi Nervi tervei alapján.
A tetőszerkezet megromlott állaga miatt a felújítás elkerülhetetlenné vált, ennek részeként építik majd be a napelemeket.
Amikor nincs rendezvény az előadóteremben, akkor az energia a Vatikán rendszerébe kerül.