XVI. Benedek modernizálja a Vatikánt

Infostart
2007. június 6. 20:10
XVI. Benedek lesz az első pápa a Vatikánban, aki energiatermelésre használja ki a napsütést.

A napelemeket a VI. Pálról elnevezett előadóterem tetejére helyezik fel jövőre. A szerkezetek révén az épület fűtésére, hűtésére és világítására nem kell majd költeni.

A pápa tavaly felszólította a keresztényeket, hogy ne pazarolják a világ energiaforrásait.

XVI. Benedek ugyanakkor szóvá tette azt is, hogy megbomlott a világ energiafelhasználásának egyensúlya.

Tavaly a katolikus egyházfő azt mondta, hogy a környezetszennyezés elsősorban a szegény emberek életét teszi elviselhetetlenné.

A VI. Pálról elnevezett, hatezer férőhelyes épületet 1969-ben építették Pier Luigi Nervi tervei alapján.

A tetőszerkezet megromlott állaga miatt a felújítás elkerülhetetlenné vált, ennek részeként építik majd be a napelemeket.

Amikor nincs rendezvény az előadóteremben, akkor az energia a Vatikán rendszerébe kerül.