Két NATO-katona vesztette életét Afganisztában

InfoRádió / MTI
2007. június 6. 15:39
Két NATO-katona vesztette életét szerdán Afganisztánban, míg az afgán kormány és a szövetséges erők ellen harcoló fegyveresek szerdai veszteségmérlege ugyancsak két fő volt. Az Afganisztánban állomásozó nemzetközi biztonsági erő (ISAF) részletek közlése nélkül arról tájékoztatott, hogy a NATO-katonák két különböző hadművelet során estek el az ellenséggel vívott harcokban. Nemzetiségük egyelőre nem ismeretes.

Az ISAF beszámolt arról is, hogy az ország középső részén található Uruzgán tartományban az iszlám fegyveres megtámadták az amerikaiak vezette koalíciós haderőt és az afgán csapatokat, majd visszavonultak táborukba.

Később a koalíciós erők légi csapást mértek a táborra, s a támadás után két feltételezett iszlám harcos holttestére bukkantak a táborban, kilenc lázadót pedig őrizetbe vettek. Fegyvereket és lőszert is találtak.

Az ország délkeleti részén fekvő Zábul tartományban a koalíciós erők felkutatták a tálibok rejtekhelyeit, és a razzia során őrizetbe vettek tíz feltételezett iszlám fegyverest.

Afganisztán középső és déli része a tálibok vezette felkelés központja. Az iszlamisták és a kormány-, illetve NATO-erők közti összecsapások egyre fokozódnak, kételyeket ébresztve az iránt, hogy öt és fél évvel a tálib hatalom megdöntése után sikerül-e stabilizálni Afganisztánt.