Lezuhant egy utasszállító gép Kamerun déli részén

InfoRádió / MTI
2007. május 5. 10:41
Kamerun déli részén lezuhant a kenyai légitársaság utasszállító gépe, amely reggel tűnt el 105 utassal - köztük 29 külföldivel -, és a 9 fős személyzettel a fedélzetén.

Kocsis András, a kenyai magyar nagykövetség konzulja azt mondta: egyelőre nem tud magyar áldozatról. A gépen az eddigi adatok szerint 21 ázsiai, 1 amerikai és 7 európai - 5 brit, 1 svájci és 1 svéd állampolgár - utazott.

A kameruni állami rádióállomás azt közölte, hogy a Boeing 737-es Kribi kikötővárostól délre zuhant le; azt egyelőre nem tudni, hogy a katasztrófának vannak-e túlélői. A járatnak helyi idő szerint reggel kellett volna megérkeznie a kenyai fővárosba, Nairobiba.

A gép Elefántcsontpartról indult, majd leszállt Kamerunban, hogy további utasokat vegyen fel.