A pápánál járt az egri érsek

InfoRádió / MTI
2007. május 5. 15:12
Magánkihallgatáson fogadta XVI. Benedek pápa Ternyák Csaba egri érseket - számolt be a vatikáni sajtószolgálat hivatalos honlapja.

Ternyák Csaba korábban a vatikáni papi kongregáció titkára volt, majd a katolikus egyházfő március 15-én nevezte ki az egri érseki tisztségre. A főpapot június 9-én iktatják be hivatalába, az egri bazilikában.

A Szent István által 1004-ben alapított egyházmegyének a 81. főpásztora és a 13. érseke az 54 éves Ternyák Csaba.

Elődje, Seregély István az egyházi törvényeknek megfelelően márciusban nyújtotta be lemondását, amelyet XVI. Benedek pápa elfogadott.