Irán szabadon engedi a brit katonákat és tengerészeket

InfoRádió / MTI
2007. április 4. 15:21
Irán szabadon engedi a nemrég őrizetbe vett brit tengerészeket és tengerészgyalogosokat.

Mahmúd Ahmadinezsád iráni államfő szerdai sajtóértekezletén jelentette be, hogy megkegyelmezett a 15 britnek.

"Az iráni kormány sajnálja, hogy a brit kormány nem elég bátor ahhoz, hogy beismerje tévedését, vagyis a behatolást az iráni vizekre" - mondta Ahmadinezsád.

Hozzátette, hogy az iráni nemzetet "elszomorította" a britek cselekedete.

Az elnök bátorság érdemrenddel tüntesse ki Abulhaszem Amanagh tengerészkapitányt, aki március 23-án "elfogta a behatolókat, és megvédte Irán határait".