eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar

Éhségsztrájkolnak a guantánamói rabok

Hetvenötre emelkedett a guantánamói amerikai haditengerészeti támaszponton létesített börtönben éhségsztrájkot folytató foglyok száma - közölték az amerikai hadsereg illetékesei.

Robert Durand amerikai haditengerészeti parancsnok szerint az éhségsztrájkolók növekvő száma csupán "figyelemfelkeltő célzatú" manőver a foglyok részéről.

"Az éhségsztrájk technikája összhangban van az al-Kaida gyakorlatával, a foglyok abbéli erőfeszítéseit tükrözi, hogy kierőszakolják a média figyelmét, és ezáltal nyomást gyakoroljanak az Egyesült Államokra annak érdekében, hogy szabadlábra kerülve visszatérhessenek a harcmezőre" - fejtette ki.

Tavaly augusztusban 67-en kezdtek éhségsztrájkba a közel négy éve fogva tartott őrizetesek közül, akiknek döntő többségét vádemelés nélkül és a külvilággal való érintkezés csupán minimális szintjének engedélyezése mellett tartanak fogva, az éhségsztrájkolók száma azonban 2006 elejére háromra csökkent.

Ügyvédeik szerint az éhségsztrájkoló foglyok tiltakozási hajlandóságát jelentősen csökkenti, hogy az amerikai hadsereg erőszakos kényszertáplálásnak veti alá őket. A hadsereg értékelése szerint ezek az intézkedések "biztonságosak és humánusak".

Az Egyesült Államok jelenleg mintegy 460, terrorizmussal gyanúsított külföldit tart őrizetben a támaszponton. Eddig csupán tíz őrizetes ellen emeltek vádat.

Címlapról ajánljuk
Oeconomus kiszámolta, mi az olimpikonná válás ára

Oeconomus kiszámolta, mi az olimpikonná válás ára

A nagy nemzetközi sportesemények kapcsán általában a közvetlenül látható eredményeket értékeljük, vagyis a kimagasló sportteljesítményt, ugyanakkor sokan felhívják a figyelmet arra a hosszú évekig tartó munkára és a kitartásra is, amely egy-egy teljesítmény mögött áll – ez áll az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében, amely az olimpikonná válás árát vizsgálta.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
Dani Rodrik figyelmezteti az Egyesült Államokat: nem érdemes egy távolodó célt üldözni

Dani Rodrik figyelmezteti az Egyesült Államokat: nem érdemes egy távolodó célt üldözni

Számos ország közelmúltbeli esete azt mutatja, hogy a feldolgozóipari foglalkoztatás növelése ahhoz hasonló, mint amikor egy gyorsan távolodó célpontot üldöznénk. Az automatizálás és a képzettséget igénylő technológiák jelentősen valószínűtlenné tették, hogy a feldolgozóipar olyan munkaerő-felszívó hatással bírjon, mint amilyennel egykor rendelkezett. Ez azt jelenti, hogy a jövő „jó munkahelyeit” a szolgáltatóiparban kell megteremteni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×