A jelenlegi amerikai nehézbombázók, a B-1-es, a B-2-es és a már veterán B-52-es típusok elvileg 2030-2040-ig maradhatnak szolgálatban.
A lap szerint Washington az új haderő-fejlesztési kerettervben elrendelte a nagy hatótávolságú csapásmérésre szolgáló eszközök fejlesztésének felgyorsítását.
A Pentagon ma már azt tervezi, hogy az új eszközök 2018-tól állnak hadrendbe. (Itt megnézheti mire költi gigantikus költségvetését a Pentagon.)
Az Egyesült Államok haderejében már ma is fontos szerepet játszanak a távvezérelt gépek.
Ezek eredetileg felderítési feladatokra szolgáltak, azonban néhány éve már rakétákkal is felszerelik egyes példányaikat, hogy azonnal elpusztíthassák az észlelt célpontokat.
Ettől azonban még hosszú út vezet odáig, hogy a távvezérelt gépek a nehézbombázók új nemzedéke számára támasztott feltételeknek is megfeleljenek.
A lap egyik korábbi száma szerint az amerikai légierő azt szeretné, hogy az újgenerációs gépek mélyen az ellenséges terület felett is képesek legyenek pontos csapásokat végrehajtani, kijátszva a vadászgépeket, illetve az egyre fejlettebb légvédelmi rakétákat.