Ihász Tamás közleménye szerint a bűnbanda a gyanú szerint fiktív alvállalkozói hálózatot működtetett. Az érintett gazdasági társaságok vezetői olyan számlákat fogadtak be – a szintén az elkövetői kör irányítása alatt álló – gazdasági társaságoktól, amelyeknek bejegyzett, fiktív ügyvezetői román állampolgárok voltak, és adófizetési kötelezettségüket nem teljesítették.
A bűnszövetség vezetője Győr-Moson-Sopron vármegyében irányította az illegális ügyleteket, a cégek pénzügyi és számlázási folyamatait. A hamis gazdasági eseményeket banki tranzakciókkal, illetve pénzfelvételekkel igyekeztek elfedni, amelyek után áfát igényeltek vissza.
Az elfogásukra szervezett akcióban a győri pénzügyi nyomozók, bevetési járőrök és IT-szakemberek közösen kutattak bizonyítékok után összesen 17 helyszínen; a pénzügyőrök közel 400 millió forint összegben zároltak ingatlanokat, gépkocsikat és bankszámlákat.
A pénzügyőrök a speciális szaktudással rendelkező bűnügyi és IT-munkatársaik segítségével a helyszíneken felkutatták a virtuális kriptovaluta-tárolókat is, majd összesen több mint 17 ezer euró értékű, többféle kriptopénzt lefoglaltak, és a NAV külön erre a célra létrehozott kriptovaluta-pénztárcájába elhelyezték.
A NAV üzletszerűen, bűnszövetségben elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás miatt nyomoz az ügyben. Mindeddig hét embert hallgattak ki gyanúsítottként, közülük három letartóztatását rendelte el a bíróság – olvasható a közleményben.