A bank 49,8 milliárd forint adózott eredményt ért el az első fél évben, a beolvadó bankok évközi eredményével együtt. A csoport mérlegfőösszege egy év alatt 12,3 százalékkal, 10 190 milliárd forintra nőtt - közölte a pénzintézet a Budapesti Értéktőzsde honlapján közzétett második negyedéves jelentésében hétfőn.
Az MKB eredményjelentése szerint a csoport csaknem 460 milliárd forinttal bővítette vállalati, üzleti hitelállományát, ami 20,4 százalékos éves növekedés. A lakossági hitelek állománya 242,4 milliárd forinttal, 19,0 százalékkal több, mint tavaly júniusban volt. A csoport ügyfélbetét állománya lakossági és vállalati oldalról összesen 17,1 százalékkal, 902,3 milliárd forinttal emelkedett organikusan.
A jelentés megállapítja azt is, hogy a kimagasló eredményekben szerepet játszott a Budapest Bankkal történt tavaszi egyesülés és a hatékonyabb működést biztosító új stratégia. Az MKB első alkalommal tett közzé olyan negyedéves konszolidált tőzsdei jelentést, amelyben már szerepelnek az egykori Budapest Bank és a leányvállalatként konszolidált Takarékbank számai, valamint figyelembe veszi a Sberbanktól vásárolt állományokat is - mutattak rá a közleményben.
A bankfúzió következő lépése - a csoporton belül - az MKB-nak a Takarékbankkal való jogi egyesülése lesz 2023 májusában. Az MKB Bank - a Magyar Bankholding Csoport tagjaként - az MKB Csoport csoportvezető bankja, egyben a Takarékbank és az MTB integrációs üzleti irányító szervezet tulajdonosa.
A bank idén március 31-én egyesült a Budapest Bankkal. A 100 százalékban magyar tulajdonú, egyesült MKB Bank országos hálózata 66 városban összesen 143 bankfiókból és 184 ATM-ből áll.